blogdinamo

Posts Tagged ‘tur preliminar’

Dinamo va intalni pe Olimpia Balti in turul II din UEFA Europa League!

In UEFA Europa League on iulie 9, 2010 at 13:32

Adversara echipei Dinamo Bucuresti in turul al 2-lea preliminar din Liga Europa va fi Olimpia Balti. Dupa ce in tur partida Olimpia Balti (Republica Moldova) – Lankaran (Azerbaidjan) s-a terminat la egalitate, 0-0, aseara returul dintre cele doua s-a incheiat cu scorul de 1-1, goluri Lalin (78), respectiv Robens (14), iar moldovenii s-au calificat gratie golului marcat in deplasare. Dubla mansa dintre Dinamo si Olimpia se va disputa la 15 iulie (turul), la Balti, iar la 22 iulie (returul), la Bucuresti.

Lotul Olimpiei:

Portari:
Denis Cristofovici, Leonid Groza, Mihail Paius, Serghei Pasenco
Fundasi: Alexandru Cheltuiala, Serghei Gusacov, Maxim Hovanschii, Jude Ogada, Nicolae Orlovschi, Eduard Valuta, Victor Verbetchi
Mijlocasi: Julius Adaramola, Ibrahima Kamara, Evgeni Khorolski, Tomas Kouroma, Denis Naconecinîi, David Ogoazi, Mihail Paseciniuc, Maxim Repineţchi, Jerome Robens, Andrei Tcaciuc
Atacanti: Serghei Griţuc, Augustin Nwagwu, Gheorghii Ovseannicov, Oluwawunmi Somide
Stadion: Olimpia Balti – 5.000 de locuri
Suporteri: Red Smoke

Reclame

Locul 3 si cap de serie in Europa League

In Comunicat, Statistica, UEFA Europa League on iunie 15, 2009 at 13:47

Dupa ce astazi TAS a dat pe buna dreptate cele 6 puncte inapoi Timisoarei, Dinamo a terminat campionatul pe locul 3. In aceste conditii Dinamo va evolua anul vitor in noua competitie UEFA Europa League, jucand direct in ultimul tur preliminar dinnaintea grupelor UEFA Europa League.

Coeficientul echipei , 25.781 ii asigura lui Dinamo o pozitie de cap de serie in turul IV preliminar UEFA  Europa League.  Daca va trece de turul IV preliminar Dinamo ar putea astfel juca in grupele UEFA Europa League.

Printre posibili adversarii (echipe confirmate ca nefiind cap de serie si calificate direct in turul IV UEFA Europa League) se numera: Genoa, Hearts, Trabzonspor, Guingcamp, Amkar Perm, Vorskla Poltava, FC Sion, Nacional Funcial, Racing Genk, FK Teplice.

Alti posibili adversari (echipe confirmate ca nefiind cap de serie dar care au de disputat alte tururi preliminare pentru a ajunge in turul IV) se numera: Slovan Liberec, Steaua Rosie Belgrad, Anorthosis Famagusta, Aberdeen, Krylia Sovetov Samara, Brondby, Metalurg Donetsk, Helsingborg, PAOK Thessaloniki, MSK Zilina, Tromso IL, Rapid Viena, Pacos de Ferreira, NAC Breda.

Tragerea la sorti va avea loc pe data de 7 august, ora 14:30, iar meciurile se vor disputa pe 20 august si 27 august.