blogdinamo

Posts Tagged ‘lot de jucatori’

Lotul lui Dinamo pentru retur

In Campionat on martie 1, 2011 at 00:37

Conform site-ului oficial al clubului, antrenorul Ioan Andone s-a decis asupra lotului de jucatori cu care va aborda acest retur de campionat si Cupa Romaniei. Astfel, George Curca, Sergiu Scarlatescu, Marius Ionita, Sergiu Homei si Georgian Marcu au fost imprumutati la Unirea Urziceni pana la 30.06.2011. Mai jos iata lotul lui Dinamo pentru returul compionatului si numerele de tricou alese de jucatori.

Portari
12. DOLHA Emilian
23. NAUMOVSKI Kristijan
34. BALGRADEAN Cristian

Fundasi
02. DIABATE Zie
03. RUBIO Oscar
04. MOTI Cosmin
16. BORDEANU Valeriu
17. CRACIUN Eugen
21. GRIGORE Dragos
29. MEHMEDOVIC Ersin
31. CRISAN Raul

Mijlocasi
05. KONE Djakaridja
06. MARGARITESCU Andrei
07. MUNTEANU Catalin
08. PATRASCU Bogdan
15. MARMANEANU Dorin
20. BAKAJ Elis
22. TORJE Gabriel
30. MUNTEANU Vlad
33. STANESCU Raphael

Atacanti:
09. TUCUDEAN George
10. ALEXE Marius
14. PAUN Georgian
19. GANEA Liviu
25. DANCIULESCU Ionel

Sperand ca Ioan Andone a facut alegerile cele mai bune in privinta lotului nu putem decat sa spunem: Hai Dinamo!

Reclame

Lotul lui Dinamo pentru Antalya!

In Stagiu de pregatire on ianuarie 18, 2011 at 04:05

Ioan Andone a stabilit lotul pe care-l va deplasa mâine în Antalya. Dinamoviştii vor juca şapte meciuri amicale în Turcia în perioada 18 ianuarie-10 februarie.

PORTARI: Emilian DOLHA, Kristijan NAUMOVSKI, Cristian BALGRADEAN, George CURCA
FUNDASI: Oscar RUBIO, Eugen CRACIUN, Cosmin MOTI, Dragos GRIGORE, Marius IONITA, Raul CRISAN, Zie DIABATE, Valeriu BORDEANU
MIJLOCASI: Gabriel TORJE, Sergiu SCARLATESCU, Djakaridja KONE, Andrei MARGARITESCU, Catalin MUNTEANU, Marius ALEXE, Raphael STANESCU, Dorin MARMANEANU
ATACANTI: Marius NICULAE, Ionel DANCIULESCU, Liviu GANEA, Georgian PAUN

Meciuri amicale

26 ianuarie: FC Dinamo Bucuresti – FK Austria Viena (Austria, locul 4)
28 ianuarie: FC Dinamo Bucuresti – FC Obolon Kiev (Ucraina, locul 11)
30 ianuarie: FC Dinamo Bucuresti – FK Partizan Belgrad (Serbia, locul 1)
2 februarie: FC Dinamo Bucuresti – FC Dacia Chisinau (Moldova, locul 1)
4 februarie: FC Dinamo Bucuresti – HNK Hajduk Split (Croatia, locul 2)
6 februarie: FC Dinamo Bucuresti – Gyeongnam FC (Coreea, locul 6)
8 februarie: FC Dinamo Bucuresti – NK Olimpija Ljubljana (Slovenia, locul 7)