blogdinamo

Dinamo – „U” Cluj 2-1

In Meciuri, Stagiu de pregatire on februarie 11, 2010 at 00:17

Dinamo a inceput meciul cu divizionara secunda “U” Cluj intr-o formula cu numeroase rezerve: Curca – Toc, Scarlatache, Daminuta, Diabate – Printul, D. Kone, Rus, Alexe – Bratu, Liviu Ganea. In minutul 30, Rus face un fault in propriul careu, iar arbitrul dicteaza penalty pentru “sepcile rosii” si eliminarea mijlocasului dinamovist. Huvos transforma si “U” conduce cu 1-0! Imediat, Zicu intra in locul lui Rus.

Nemultumit, probabil, de scor si de randamentul echipei, Talnar mai face trei schimbari la pauza: intra Cr. Munteanu, Andrei Cristea şi Rus in locul lui Curcă, Printului şi lui Kone.

In minutul 70, Zicu a egalat, dupa o combinatie cu Bratu, iar cu zece minute inainte de final a realizat dubla, in urma unei centrari de la Diabate.

De mentionat ca meciul nu a mai fost televizat.

Urmatorul amical este programat maine, de la ora 15.00, cu Arka Gdynia (Polonia).

Reclame
  1. De data aceasts, in cantonamentul din Austria, a castigat Universitatea cu 1-0 :D.