blogdinamo

Dinamo vs. Aix-les-Bains 1 – 2

In Meciuri, Stagiu de pregatire on iulie 12, 2009 at 20:37

In aceasta seara, incepand cu ora 20 : 30, ora Romaniei, echipa noastra intalneste echipa de amatori a oraselului cu acelasi nume, loc in care se desfasoara cantonamentul dinamovist. Dinamo a inceput meciul in formula :

Dolha – Homei, L. Goian, Scarlatache, Pulhac – Alexe, Predescu, Diabate – An. Cristea, Ad. Cristea, Cl. Niculescu.

In minutul 10 inscrie Andrei Cristea pt. 1 – 0, dupa un corner executat de cel cu „ sange nobil ” si dupa o prelungire cu capul a Frateluimaiprost. Bineinteles ca meciul nu este televizat.

In minutul 33 acelasi Andrei Cristea inscrie dar arbitrul nu valideaza golul si dicteaza fault in atac.

Se incheie prima repriza cu scorul de 1 – 0.

Repriza a doua aduce in teren pe Dinamo in alcatuirea :

Munteanu – Scarlatache, L. Goian, Pulhac, Diabate – Alexe, Predescu, Ad. Cristea –  An. Cristea, Cl. Niculescu – L. Ganea

Astazi Danciu va fi menajat.

1 – 1 din minutul 64 !

Le dam meciul francezilor ! 1 – 2 din minutul 71 !

Interesanta informatia conform careia ambele goluri ale francezilor au fost marcate din centrari de pe banda stanga. Noi n-avem pe nimeni in zona aia ?

GAME OVER !

( Din cauza / datorita crizei globale, blatul a fost asa : noi va dam meciul ca sa va laudati si voi la nepoti, in schimb ne gazduiti cateva zile in hotelul vostru si ne dati si cate-o ciorba. )

Marti de la 20 : 00 Dinamo va intalni echipa de liga a III-a, Croix de Savoie.

Later edit : Dervell, jucătorul care a dat golul victoriei, este bancher în viaţa de zi cu zi, iar meciul cu Dinamo este unul special pentru el: „Am jucat o dată contra lui Marseille, a fost zi foarte fericită pentru mine. Acum e a doua zi deosebita din cariera mea. E o mare onoare, nu o să uit niciodată această seară cînd am umilit o echipă cunoscută în Europa. Îmi fac album cu pozele de la meciul ăsta !